מחקרים

השפעת דופילומאב על התפוקה בעבודה במטופלים עם דלקת עור אטופית

דופילומאב משפר את התפוקתיות בעבודה של מטופלים עם דלקת עור אטופית

אטופיק דרמטיטיס (צילום: אילוסטרציה)
אטופיק דרמטיטיס (צילום: אילוסטרציה)

דלקת עור אטופית בינונית עד חמורה קשורה להשפעה שלילית על תפוקה בעבודה הקשורה לבריאות הכללית וכן על איכות החיים. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לחקור את השיפור בתפוקה בעבודה ואת ההפרעה בפעילויות הקשורות להקלה בבריאות הכללית בקרב מטופלים עם דלקת עור אטופית בינונית עד חמורה במהלך קבלת הטיפול עם דופילומאב.

במחקר שפורסם בעיתון Italian Journal of Dermatology and Venereology גייסו החוקרים מבוגרים עם דלקת עור אטופית עם אינדיקציה קלינית לטיפול עם דופילומאב. המטופלים נתבקשו להיות מועסקים בזמן תחילת המחקר על מנת להיכלל. בזמן הבסיס ולאחר 16 שבועות, חומרת דלקת העור האטופית הוערכה על ידי שימוש במדד ה-EASI, מדד הדירוג המספרי של גירוד (p-NRS) ושינה (s-NRS) וכן מדד ה-DLQI. את ההפרעה בפעילות ובעבודה העריכו החוקרים באמצעות שאלון ה-Work Productivity and Activity Impairment: General Health.

במסגרת המחקר גויסו 268 מטופלים אשר מתוכם סיימו 243 משתתפים. מתוך 243 המשתתפים 131 (53.91%) היו גברים. תוצאות המחקר הראו כי בשבוע 16, 64.61% מהמטופלים השיגו תגובת EASI-75ֿ, 29.21% השיגו תגובת EASI-50 ו-6.17% השיגו תגובת EASI-90. בדומה לכך, נרשם שיפור מובהק ב- p-NRS וב- s-NRSוכן באיכות החיים לפי מדד ה-DLQI. בזמן הבסיס, 90 מטופלים היו מועסקים במשרה חלקית בעוד ש-153 דיווחו על עבודה במשרה מלאה. במהלך 16 שבועות של טיפול עם דופילומאב, נצפתה ירידה מובהקת באחוז הממוצע של היעדרויות, הנוכחות הלא תפוקתית וההפרעה התפקודית הכוללת.

מחקר זה מדגים שיפור של הבריאות הכללית של מטופלים עם דלקת עור אטופית בינונית עד חמורה אשר קיבלו טיפול עם דופילומאב. מתוך כך נראה כי טיפול עם דופילומאב קשור לשיפור בתוצאים הקשורים לשיפור בעבודה.

מקור:

Napolitano M. et al. Italian Journal of Dermatology and Venereology (2022). https://doi.org/10.23736/s2784-8671.22.07179-1

נושאים קשורים:  מחקרים,  דלקת עור אטופית,  דופילומאב,  פריון בעבודה,  EASI
תגובות